19 marca każdego roku obchodzone jest najważniejsze kaszubskie święto - Dzień Jedności Kaszubów, które zostało ustanowione na pamiątkę pierwszej pisanej wzmianki o Kaszubach w bulli Papieża Grzegorza IX. 19 marca 1238 papież zatytułował szczecińskiego księcia „księciem Kaszub” (łac. clare morie… duce Cassubie), potwierdzając dobra podarowane przez Bogusława I (zm. 1187) zakonowi joannitów pod Stargardem nad Iną.


Pomimo panującej pandemii udało się zorganizować obchody Dnia Jedności Kaszubów przez członków Stowarzyszenia Kaszubskiego. 

Za zgodą i przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Klinczu, na maszcie szkolnym została wywieszona kaszubska flaga.


W niedzielę (21 marca) w Kościele pw. Świętego Judy Tadeusza w Lizakach odbyła się uroczysta Msza Święta z liturgią słowa w języku kaszubskim. Mszę Świętą sprawował ks. Patryk Ważyński, czytania odczytały uczennice Szkoły w Nowym Klinczu. Podczas nabożeństwa można było usłyszeć także kaszubską pieśń "Tatkù naj". W nabożeństwie uczestniczyli członkowie stowarzyszenia, mieszkańcy wsi Lizaki oraz przybyli goście.